Deski podłogowe

Produkowana przez naszą firmę lite deski podłogowe są synonimem piękna i elegancji. Szlachetny i naturalny materiał jakim jest dąb, podkreśla styl każdego pomieszczenia, nadając mu ciepły i jednocześnie luksusowy charakter. Odpowiednio dobrana podłoga dębowa wyeksponuje piękno każdego wnętrza - klasycznego, rustykalnego lub nowoczesnego.

Podłoga wykonana z litej deski dębowej oprócz walorów wizualnych, posiada wiele zalet czysto użytkowych:

- trwałość - prawidłowo zabezpieczona podłoga dębowa jest odporna na zarysowania oraz wgniecenia. Ze względu na grubość deski podłogowej, możliwe jest jej kilkukrotne cyklinowanie (szlifowanie) a następnie olejowanie lub lakierowanie. Po takim zabiegu, podłoga odzyskuje swój blask i wygląda jak nowa. W przeciwieństwie do wykładzin czy paneli PCV, montując podłogi dębowe możemy być pewni, że jest to inwestycja na wiele lat.

- różnorodność - każda deska podłogowa wykonana z naturalnego drewna posiada niepowtarzalny wygląd. Produkowane przez naszą firmę deski są selekcjonowane w taki sposób, aby spełnić wszelkie wymagania naszych Klientów. Oferujemy zarówno podłogę o zbliżonej kolorystyce i sporadycznych małych sękach, idealnie pasującą do nowoczesnych wnętrz, jak i podłogę charakteryzującą się licznymi sękami i przebarwieniami, podkreślającymi naturalny charakter drewna, odpowiednią do wnętrz rustykalnych i klasycznych. Odpowiednio dobrany olej lub lakier potrafi znakomicie uwydatnić naturalne piękno podłóg dębowych.

- ciepło –- wraz z dębowymi deskami podłogowymi otrzymuje się doskonały izolator termiczny i akustyczny. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych czy paneli PCV dają one wrażenie przytulności i ciepła, dlatego bez przeszkód można chodzić po nich na boso.

- łatwość w utrzymaniu - odpowiednio zabezpieczoną lakierem lub olejem podłogę drewnianą jest bardzo łatwo utrzymać w czystości. W praktyce czyszczenie drewnianych desek podłogowych lakierowych lub olejowanych nie wymaga większego nakładu pracy niż podczas czyszczenia paneli PCV czy wykładziny.

- ekologia - podłoga wykonana z drewna jako materiału naturalnego i odnawialnego jest produktem w 100% ekologicznym. Nasza firma produkuje deski podłogowe wyłącznie z drewna pochodzącego z polskich Lasów Państwowych, pozyskujących surowiec zgodnie z zasadami certyfikatu FSC. Oznacza to, że gospodarka leśna prowadzona jest zgodnie z najwyższymi światowymi standardami ochrony środowiska, i jest kontrolowana począwszy od wysiania nasion w szkółkach aż do wycinki i sprzedaży drewna.


Na życzenie szlifujemy oraz nakładamy na produkowane przez nas deski podłogowe olej niemieckiej firmy OLI LACKE. Taka podłoga nie wymaga już cyklinowania, dlatego jej montaż jest dużo łatwiejszy, szybszy i o wiele mniej uciążliwy.


Produkujemy również podłogi jesionowe, podłogi klonowe oraz podłogi akacjowe.

Wprowadziliśmy również do oferty podłogi warstwowe odpowiednie do montażu na ogrzewaniu podłogowym. Składają sie one z warstwy wierzchniej standardowo o grubości 4mm wykonanej z litego drewna, oraz warstwy spodniej wykonanej ze sklejki suchotrwałej. Taka budowa deski ogranicza do minimum rozsychanie się w okresie grzewczym i zapobiega powstawainu szpar i pęknięć w desce położonej na ogrzewaniu podłogowym.