Sztachety

Wiele osób wykańczających dom zastanawia się, jakie wybrać ogrodzenie działki. Rynek oferuje wiele różnych wariantów, które mają i dobre i słabe strony. Nasza firma zajmuje się produkcją i montażem sztachet oraz ogrodzeń drewnianych z drewna twardego: dąb, akacja, jesion, olcha. Ogrodzenie wykonane z takiego drewna jest odporne na warunki atmosferyczne, dlatego na pewno posłuży przez długie lata. Jest jednocześnie niedrogą alternatywą dla ogrodzeń stalowych, którym nie ustępuje wyglądem. Sztachety wykonujemy z drewna suchego, dlatego mamy pewność, że po montażu nie będą się wypaczać ani pękać. Oferujemy sztachety olchowe, dębowe i z innych gatunków drewna, w różnych wymiarach, począwszy od krótkich i wąskich aż po bardzo długie i szerokie, oraz o różnych kształtach i wykończeniu.

Rodzaje:

Sztachety olchowe
Sztachety olchowe doceniane są z dwóch najważniejszych powodów. Przede wszystkim olcha jest niezwykłe łatwa w obróbce co ułatwia stworzenie wymarzonego ogrodzenia. Ponadto zaletą sztachet olchowych jest ich trwałość również w warunkach wilgotnych.

Sztachety akacjowe
Dla najwyższej elegancji oraz wytrzymałości ogrodzeń polecane są sztachety akacjowe o ciekawym odcieniu drewna oraz przepięknej fakturze, która zapewnia wysokie walory estetyczne każdej przestrzeni.

Sztachety sosnowe
Zaletą sztachet sosnowych jest ich sprężystość i mała podatność na wypaczenia, przy zadowalającej wytrzymałości na warunki atmorferyczne. Drewno sosnowe, tuż obok olchowego, jest najbardziej rozpowrzechnionym materiałem do produkcji sztachet.

Sztachety dębowe
Wspaniała sztacheta wykonana z drewna dębowego to stylowa forma ogrodzenia domu prywatnego połączona z tak istotną w przypadku ogrodzeń najwyższą trwałością.

Sztachety jesionowe
Jedną z wielu zalet sztachet z drewna jesionowego jest elastyczność materiału oraz jego duża wytrzymałość. Aby zachować oryginalne piękno ogrodzenia drewnianego niezbędna jest odpowiednia impregnacja.